Арсен Савадов, 1998, Колективне червоне. Частина 1, серія фотографій, розміри невідомі

Автор роботи

Робіт у серії: більше 10

Розміри: розміри варіюються

Категорія: Фотографія

Техніка: фотографія, цифрова фотографія


Створено: 1998 р.

Місце створення: Чернігівська область, Україна

Опис роботи

Перша частина серії «Колективне червоне» була відзнята на м’ясокомбінаті в Чернігівській області. Персонал виконував свою звичайну роботу поряд із акторами, одягненими в костюми тореадорів або фартухи та оточеними калюжами крові і м’ясними тушами. Головним героєм серії є міфічна істота – Мінотавр, у вигляді оголеного чоловіка з головою корови.

Коментар дослідника

Тема соціальних зрушень та криза колишньої ідеології, що отримала свій початок в проекті «Deepinsider», тут представлений в різкому та трагічному сенсі. Поняття червоного в назві серії отримує два прочитання – пряме посилання на реальне зображення крові і плоті, а також на іконологію радянської комуністичної партії, колишньої правлячої сили, що отримала новий спалах громадянської підтримки в Україні в кінці 1990-х років.

Історична довідка

В кінці 1990-х років українська комуністична партія, скасована в 1991 році і новостворена в 1993, пережила «другу хвилю» своєї популярності, будучи активно підтриманою старшими поколіннями. Розчарувавшись в нових умовах життя в незалежній державі, досить велика частина його населення вирішила підтримати комуністів. На парламентських виборах в 1998 році Комуністична партія отримала 25% голосів, що є найвищим результатом в історії незалежної України.

Виставки

РАС-UA: Виставка Арсена Савадова «Blow-Up» (2011.05.21 - 2011.10.02)
Бйорн Гельдхоф (куратор), Арсен Савадов