В’ячеслав Машницький, Ігор Платонов. Акція «У пошуках Цивілізації». 2003

Автор роботи

Розміри:
Акція тривала близько доби

Категорія: Акція


Створено: 2003 р.

Місце створення: Херсон (Гідропарк) — Станіслав (Білозерський район Херсонської області)

Опис роботи

Акція «В поисках ин-ков» (або «У пошуках Цивілізації») тривала 29–30 серпня 2003 року і полягала у сплаві в гумовому човні через гирло Дніпра в Дніпровський лиман за маршрутом: Херсон (Гідропарк) — Станіслав (Білозерський район Херсонської області). Акція реалізована спільно з художником Ігорем Платоновим.

Метою акції, заявленою художниками в концепції, був «пошук того, що неможливо знайти». За семантикою, інок — це православний чернець, а інки — індіанське плем’я мовної групи кечуа, яке проживало на території сучасного Перу в ХІ–ХІІІ століттях. Художники використовують гру слів, таким чином демонструючи нашарування прадавніх історично-духовних практик.

На шляху до моря художники щогодини робили зупинки й фіксували освоєні ними місця. Схід сонця другого дня акції художники зустрічали в екваторії Чорного моря. Шлях до Станіслава — буквальний пошук зв’язку з прадавніми цивілізаціями, адже це місце було заселено ще в добу бронзи і стало важливою локацією в територіальному розподілі Скіфії.

Акція мала стати першою у тривалому проекті «Художники-передвижники», однак проект завершився першою і останньою акцією через хворобу співавтора Ігоря Платонова (1963–2013).