Дорошенко, Костянтин. Живописний серіал «Українські X-Files» / Костянтин Дорошенко // День. – №155, (2002). – Режим доступа: https://day.kyiv.ua/uk/article/taym-aut/zhivopisniy-serial-ukrayinski-x-files

Мистецтво Цаголова насамперед асоціюється з сучасною візуальною технікою — відео, фотографією, інсталяцією. Саме такі твори було представлено на його виставці в галереї Гельмана в Москві в 1994 році. І тільки в 2000-му в проекті київського куратора Олександра Соловйова «Біла кімната» з’явилася перша за довгий час цаголівська живописна робота з НЛО-навтами. Художник Цаголов пояснює: «Відомо, що паранормальні явища не можна чітко відобразити на відео, і живопис стає тут єдиним засобом документації. Цей серіал має оповідний характер».

Художник вирішує за допомогою живопису невластиве йому завдання, влаштовуючи на статичному просторі полотна шоу. І вірить, що його серіал буде соціально запитаний: «Тут є крок назустріч глядачу. З одного боку, стабільний фон для теми уфології, створений телесеріалом «X-Files» і безперервним потоком газетних сенсацій, з другого боку, певний відсоток населення похилого віку в усьому світі контактує з пришельцями. «Українські X-Files» — жарт на цю тему, а вищезазначені чинники створюють можливість її впровадження в соціум».

Пов'язані художники